شهید علیرضا رضایی

نام پدر :لشكری

تاریخ تولد :1/1/1340

تاریخ شهادت :5/12/1361

محل تولد :بندر گناوه

محل شهادت :  خوزستان

آرامگاه :گناوه

-----------------------------------------------------------------------------------------------

زندگینامه:

قسمت اول :

سرباز شهید علیرضا رضایی فرزند لشكری رضایی متولد سال 1340 در شهر گناوه و از خانواده‌ای مستضعف و از طبقه‌ای پایین دیده به جهان گشود . تحصیلات ابتدایی خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد. وی نقش ارزنده ای در پیروزی انقلاب اسلامی  داشت او انقلاب را با تمام وجودش احساس كرده تا جایی كه هنگامی که به خدمت مقدس سربازی مشغول بود عاشقانه به جبهه جنگ علیه دشمن متجاوز گر می‌رفت تا رودر رو با دشمن زبون به مبارزه بپردازد. پس از مجاهدتهای بسیار سرانجام در عملیات بیت المقدس بر اثر تركش خمپاره دشمن  مزدور بعثی به درجه رفیع شهادت نائل شد و اینك جسد پاك و مطهرش در قطعه شهدای شهر گناوه آرام گرفته است .

 

قسمت دوم  :

در سال 58 ـ 57 در دبیرستان دكتر علی شریعتی گناوه با معدل 09/16 موفق به اخذ دیپلم در رشته اقتصاد گردید . قبل از انقلاب مخصوصاً در سال 56 و 57 به فعالیت اسلامی و سیاسی پرداخت و حتی در كلاس بر ضد خانواده شاهنشاهی انشاء می نوشت . از كلاس اخراج می شدند و اعلامیه ها و عكسهای امام را در میان دانش آموزان و مردم پخش می كرد . نوارهای سخنرانی امام را داشت . در راهپیماییها در شهرهای آبادان در مورخه 1357/6/15 و در گچساران در مورخه   1357/9/18 و در تمام راهپیمایهای گناوه شركت و در مراسمهای مختلف مخصوصاً مراسم چهلمین روز شهادت حاج شیخ ابوتراب عاشوری نیز شركت نمود .

از سال 57 تا 59 در بسیج مركزی مشغول به فعالیت بود و  شبها هم از شهر پاسداری میكردند و به منزل نمی‌‌‌‌‌‌‌‌آمدند تمام هم و غم ایشان بسیج و خدمت به جامع اسلامی و رهبر عظیم ایشان  امام خمینی (ره) بود حتی یك ساعت هم آرام و قرار نداشتند تا اینكه در سال 59 جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شروع شد و بعداً به عنوان بسیجی داوطلب در گروه ابوذر ثبت نام نمود و برای دیدن دوره آموزشی به بوشهر رفت و در آنجا دوره لازم را دید و چون تاریخ اعزام آنها به جبهه طول كشید ایشان به عنوان سرباز داوطلب به ژاندارمری گناوه مراجعه كرده و مدارك لازم را تهیه نموده و در تاریخ 1359/9/15 برای شرکت در دوره آموزشی به كرمان اعزام شد.

بعد از سپری نمودن دوره آموزشی در مورخه 1359/12/15 به گردان 722 پاسدار اهواز اعزام شده و در تاریخ 1359/12/18 به پادگان دشت آزادگان بعنوان داوطلب جبهه  منتقل شد.   در مورخه 1360/1/4 به تپه های الله اكبر گروهان یكم منتقل شده و جز دسته سوم شد و اسم خود را جز گروه چریكی شهید چمران نوشته و همراه با شهید چمران در تاریخ 1360/2/30 و با برادران سپاه پاسداران و بسیج برای شناسایی منطقه می‌رفتند .

 وظیفه ایشان آرپی‌چی ‌زن  بوده و در حملات الله اكبر ، شحیطیه و تپه سبز و طریق القدس « فتح بستان» و فتح المبین و ... نیز به عنوان یك رزمنده شركت می‌كرده  و راه را برای دیگر  برادران باز می‌نمود  .

در عملیات‌های مختلف شركت می‌نمود  تا اینكه در حمله بیت المقدس (فتح خرمشهر) در سحرگاه در هنگام گرفتن وضو برای خواندن نماز صبح به وسیله تركش خمپاره از ناحیه سر و پا زخمی شده و به درجه رفیع شهادت نائل شدند .


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


وصیت نامه شهید:

شماره 1:

مورخه : 1358/9/5

                                                                                      بسم رب الشهداء و الصدیقین 

                                                     « لا تحسبن الذین قالو فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

«آنانكه در راه خدا كشته می‌شوند مرده نیندازید ؛ بلكه آنان زنده‌اند و نزد خدا روزی می‌گیرند »

سلام و درود بر حسین و یاران حسین . درود بر استوارهای مقاومی كه با سلاح ایمان می‌جنگند و بر تانكها و موشكها غلبه می‌نمایند و درود بر برادرانی كه به پیام هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع) لبیك می‌گویند و ثابت می‌كنند كه خون بر  شمشیر پیروز است . بله این سلاح ایمان است كه یك بچه 13 ساله نارنجك به كمر می‌بندد و زیر تانك  دشمن می‌رود و آن را منهدم می‌كند و امام بزرگ قدر ما خمینی بت شكن می‌گوید : این بچه 13 ساله رهبر من است .

و باز هم فرماندهی این عملیات به عهده مهدی صاحب الزمان (ارواحنا فداه) است  .

خیلی‌ها او را در جبهه دیده ‌اند و مردم بدانید خداوند فرشتگان را برای كمك به شما به جبهه می‌فرستد ولی شما آنها را نمی‌بینید . 

جبهه‌های جنگ ما سوره فیل : الم تر کیف فعل ربک باصحاب الفیل  را زنده می‌كند و خداوند مرغانی می‌فرستند كه ابرهه و یارانش را با یك سنگریزه كوچك هلاك می‌كنند و بدانید اگر قدرت خداوند در این جنگ نبود ما شكست میخوردیم چون چندین كشور است كه با می‌جنگند ولی فرماندهی جبهه ما را مهدی اروحنا فداه و اصحابش بعهده دارند و مردم  قدر امام را بدانید و دستهای خود را به پیشگاه خداوند بلند نمایید و از خداوند بخواهید تا این امام عزیز را مصون و و محفوظ نگهدارد و این انقلاب را به انقلاب مهدی عجل الله تعالی پیوند دهد . رهبری كه هدفش گسترش اسلام به تمام جهان می‌باشد .

و مردم با منافقین با شدیدترین وضع با آنها رفتار نمایید و منافقین بدانند در برابر الله قرار گرفته‌اند . به اسلام برگردند و اسلام اصیل را گسترش دهند . اگر من شهید شدم افتخار می‌نمایم كه توانسته‌ام این جان ناچیز را در راه الله اهدا نمایم و امیدوارم  كه این مسئولیت خطیر كه همان ایمان ، جهاد ، شهادت است را پاسخ  مثبت دهم و برای من گریه نكنید چون در راه خدا كشته شده‌ام روزی خود را از خداوند می‌گیرم .

درود بر امام امت خمینی بت شكن درود بر روحانیت مبارزه و اگاه ، درود بر خامنه‌ای رئیس جمهوری اسلامی ایران ، مرگ بر منافقین و صدام (مجاهدین خلق) و چریكهای فدای خلق به امید پیروزی لشكریان اسلام بر كفار بعثی عراق و به امید پیروزی مستضعفین جهان بر مستكبرین خون آشام و ان شاء الله رهایی قدس به فرماندهی امام زمان عجل الله فرجه و فرمانده كل قوایی خمینی دام بقاه

یكی از رموز پیروزی ما در این جنگ اعجاز خدایی است هر كسی با این حكومت در افتد ان شا الله نابود خواهد شد . فرماندهی این جنگ مهدی ارواحنا فداه بعهده دارد .  و پدر ، از برادران ارتشی بنام محمود افشارزاده بچه اصفهان 400 تومان و علی اصغر ملكی بچه جهرم 235 تومان از من می خواهند  150تومان نیز از ضرغام گودرزی بچه یاسوج می خواهم . در ضمن 3460تومان نیز در جیبم است

والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته

سرباز جان نثار علیرضا رضایی 1360/9/5


شماره2:

مورخه :10/9/60

بسم رب الشهداء و الصدیقین 

انا لله و انا الیه راجعون

اینجانب دیپلم وظیفه علیرضا رضائی فرزند لشكری متولد بندر گناوه سال 1340 به شناسنامه شماره 6161 : 

بنام خداوند پاك و یزدان و به نام حضرت حجته بن الحسن مهدی ارواحنا الفداه و نائب برومندش حضرت امام خمینی دام ظله و درود بر مردم مومن و شجاع ایران به خصوص مردم خطه جنوب كه با دادن هزاران شهید توانستند این كشور اسلامی و قرآنی را نجات بدهند خیلی خوشحال هستم كه تا چند لحظه دیگر برای یك حمله وسیع آماده می‌شوم و با برادران سپاه و بسیج سپاه و ارتشی  داوطلبانه با گروه چریكی اعزام می‌شوم.

 امیدوارم اگر قسمت و سرنوشت ایجاب كند جان ناچیزم را در راه دینم اهدا نمایم ای مردم شهید داده قدر این امام را بدانید و به سخنان او سراپا گوش فرا دهید امامی كه دین و نوامیس شما را از چنگال دژخیمان خوك صفت نجات داد. بیائید بنشینید و قدری فكر نمایید و زندگی گذشته را با حال مقایسه نمایید و ببینید در گذشته چه بودید و حالا چه هستید ، پدر و مادر و برادرانم و خواهرانم و دوستانم اگر من در این حمله شهید شدم برایم گریه نكنید چون من خیلی خوشحال هستم كه جانم را در راه هدفم كه همان الله می‌باشد  نثار می‌نمایم و از ملت ایران و تمام جانبازان می‌خواهم كه با شدیدترین مجازات با منافقین  رفتار نمایند دیگر عرضی ندارم بجز پیروزی لشكر اسلام  بر كفار بعثی عراق درود بر امام امت خمینی كبیر ، درود بر روحانیت مبارز و آگاه ـ درود بر حزب الله (حزب جمهوری اسلامی ) درود بر رجایی و باهنر شاگردان مكتب امام زمان و درود بر بهشتی شهید مظلوم

والسلام به تاریخ شب 1360/9/10

 علیرضا رضایی

 

شماره : 3

اینجانب سرباز : علیرضا رضایی ، نام پدر:  امان الله ، تاریخ تولد : 1340 ،        محل تولد:  بندر گناوه ، شماره شناسنامه : 6116

 (ملتی كه شهادت را مایة سعادت میداند از جنگ چه باكی دارد)  

(امام خمینی)

«انا لله و انا علیه راجعون»

( از آن خدائیم و به او باز می گردیم)

ما از آن خدائیم و بسوی او باز می گردیم چه بهتر است كه در راه او و برای زندگیمان را آغاز نماییم و برای او و قوانین او و قرآن او و اسلام او زندگیمان را به پایان رسانیم چه خوب است بر نفس شیطانی خود غلبه نماییم و بر زندگی معنوی خود بیقراریم و راهمان راه قرآن و پیامبران و ائمه اطهار و كسانی باشد كه برای اسلام زیستن و برای اسلام نیز مردند . و هدفمان نزدیك شدن به الله ،خدای واحد و یكتا باشد ، خدای مالكان اشتر ، كسی كه برای اسلام شمشیر می زد و برای اسلام نیز زندگی خود را به پایان رسانید .

من خیلی خوشحال هستم كه به پیام امام خمینی دام بقاء لبیك می گویم و به جبهه حق علیه باطل می میروم خیلی خوشحالم كه این عمر نا چیز را در راه خدا و قرآن و اسلام نثار می كنم امید وارم كه در این را موفق و پیروز باشم و از خداوند بزرگ می خواهیم كه عمر رهبر انقلابمان را زیاد نماید و او را از خطرها مصون و محفوظ نگه دارد و امیدواریم كه روزی خلق مسلمان و مستضعف ایران دست بدست همدیگر دهند و قدس مقدس را از امپریالیزم و دست نشاندة آمریكا بگیرند و انقلاب اسلامی ایران را به رهبری امام بزرگ قدر به كشورهای جهان صادر نمایند . پدر و مادر ، برادران و خواهران ، خویشان و قومان و دوستان اگر من به جبهة حق علیه باطل رفتم و جان خود را در این راه نثار نمودم برای من گریه نكنید برای من جشن بگیرید . 

 

علیرضا رضایی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات