شهید : ماشاءالله رخشانپور

نام پدر : غلام

تاریخ تولد : 1339/11/30

تاریخ شهادت : 1360/05/05

محل تولد : بوشهر

محل شهادت :خرمشهر

محل دفن : گناوه
برگی از خاطرات شهید ماشاءالله رخشانپور

خاطره‌ای  از زبان مادرشهید
 

1) عنوان خاطره : پخش اعلامیه‌های حضرت امام (ره)

یادم هست اعلامیه‌های حضرت امام را در خرمشهر بین مردم توزیع می‌كرد و بصورت فعال عشق انقلاب در او بود یك روزی چادر زنانه از من خواست تا برای توزیع اعلامیه‌ها چادر زنانه سر كند تا كسی او را نشناسد من به او گفتم كه چادر مال زنان است گفت : می‌دانم اما بعضی وقتها لازم است برای مبارزه با رژیم نابحق طاغوت چادر هم سر بكنیم تا روزی توسط ساواك دستگیر شد و چهارده روز زندان بود و مورد شكنجه‌های زیادی قرار گرفته بود تا اینكه توسط یكی از بستگانمان كه درجه دار بود نجات یافت و آزاد شد . 


2. عنوان خاطره : حضور فعال در جبهه

بصورت فعال برای دفاع از اسلام و كشور در جبهه‌های جنگ شركت می‌كرد . چهار بار به جبهه رفت و می‌گفت باید بروم تا از سرزمین و نوامیسم كه مورد هجوم صدامیان كافر قرار گرفته دفاع كنم و نمی‌توانم شاهد تجاوز‌های دشمن در سرزمینهای اسلامیمان باشم و در خانه باشم و جبهه نروم .

تا آخرین لحظه‌های عمرش در جبهه بود تا شهادت در راه خدا نصیبش شد و به لقاء الله پیوست .خاطره‌ای از زبان خواهر شهید :

2)عنوان خاطره : صندلی چرخدار

او همیشه با ما بازی می‌كرد و همة ما را دوست داشت و همیشه به كوچكتر از خود احترام می‌گذاشت . در یكی از روزها كه داشت داخل حیاط با من و خواهرم بازی می‌كرد ، صندلی چرخ دار بچه‌ گانه‌ای در حیاط قرار داشت و من و خواهر بزرگم را در آن می‌گذاشت و با آن ما را دور می‌داد و با ما بازی می‌كرد همانطور كه ما را حركت می‌داد سر خواهرم به ناودان خانه خورد .


روحش شاد و یادش گرامی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات