شهید:یوسف دشتی
نام پدر:حسن
تاریخ تولد:1344/03/05

تاریخ شهادت:1365/11/03
محل تولد: هندیجان
محل شهادت :شلمچه
محل دفن :گناوه
[به همراه خاطره ای از شهید و زندگی نامه  و وصیت نامه ایشان در ادامه مطلب]

خاطره ای از برادر شهید ( محمود دشتی) :

1 . عنوان خاطره : خصوصیات اخلاقی و روحی شهید

و با درود و سلام به رهبر كبیر انقلاب اسلامی و بنیانگزار جمهوری به مقام معظم رهبری امام مسلمین حضرت آیه الله خامنه‌ای و با سلام و درود بر شهیدان از صدر اسلام تا كنون و امیدوارم امت اسلامی پیرو شهیدان باشد همه دستورات اسلام را رعایت خواهد كرد و مشكلی كه امروزه هست نخواهد بود .

شهید یوسف دشتی در سال 1344 متولد و 7 سال بعد از آن وارد دبستان شد و تا دیپلم درس خواند از اول راهنمایی تا زمانی كه دیپلم گرفت بیش از پانزده بار به جبهه رفت و هر بار كه جبهه میرفت سعی میكرد در مراسمات رسمی كه سپاه برای رزمندگان تشكیل می‌داد شركت می‌كرد و موقعی كه رزمندگان اسلام به سوی جبهه نور علیه باطل حركت می‌كرد در ماشین می‌نشست و بسوی جبهه حركت می‌كرد از اول راهنمایی كه عضو بسیج مستضعفین شده در پایگاههایی مقاومت فعالیت داشت .

هم درسش را می‌خواند و هم وظیفه خود میدانست كه به جبهه برود و بر علیه استكبار جهانی بجنگد و از ملت مظلوم ایران در مقابل ظالمان دفاع كند یك بار شدیداً در عملیات فتح‌ المبین مجروح شد و از ناحیه یك چشم نابینا گردید و در طول بسیجی بودنش فرمانده دو تا از پایگاههای گناوه را بر عهده داشت او شدیداً با گروههای مخالف جمهوری اسلامی مخالفت میكرد و آنها را ارشاد و راهنمایی میكرد .

در كربلای 5 شدیداً مجروح شد ایشان را آوردند پشت جبهه مداوا كردند و به ایشان گفتند به شهرستان خود بر گردید ایشان گفتند بنده میخواهم در عملیات حق علیه باطل شركت كنم تا انشاالله شهادت نصیبم گردد و چنین شد و شهادت نصیب ایشان گردید .

 بین چهار تا پنج ماه وسط جبهه حق علیه باطل بود و بدنش حالت پوسیدگی درست كرده بود و حدود پنج ماه ایشان را آوردند با بدن قطعه ، قطعه شده و تشیع جنازه خوبی هم شد و همیشه تاكید كلام ایشان این بود كه پیرو ولایت فقیه باشید تا به این مملكت آسیبی نرسد و دستور اسلام را رعایت فرمایید تا همیشه در زندگی موفق باشید و در آخرت جوابگوی اعمال خود باشید همیشه می‌گفت : دستورات اسلام را رعایت كنید چون ما در این دنیا موقت زندگی می‌كنیم این دنیا مثل این می‌ماند كه دانش آموزی خوب درسش را می‌خواند و سر كلاس خوب گوش می‌دهد و بعد هم تمرین میكند ایشان موقع امتحان دادن هیچ اضطرابی ندارد و موفق می‌شود .

همیشه در راهپیمایی و مراسمات دینی شركت می‌كرد نزدیك یك سال معلم پرورش، آموزش و پرورش بود و معلم قرآن بود .  

شرح زندگی :‌

شهید عزیز یوسف دشتی فرزند حسن در تاریخ 5/1344 در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود تحصیلات خود را تا سطح دیپلم در شهرستان به اتمام رسانید او از كودكی اهل نماز و عبادت بود فردی مومن ، راستگو .

پرهیزكاری از صفات خوب این فرد خدایی بود علاقه خاصی به امام (ره) داشت پیرو ولایت فقیه مدافع سر سخت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود برای پدر و مادرش احترام خاصی قائل بود او معلمی متعهد و دلسوز بود به شغل معلمی كه شغل انبیاست عشق میورزید و دانش‌آموزان را برای پاسداری از اسلام و انقلاب دعوت میكرد .

 او به فرمان امام خمینی (ره) در جبهه های حق علیه باطل چندین بار شركت نمود تا اینكه در عملیات بزرگ كربلای 5 در منطقه شلمچه شربت گوارا شهادت را نوشید و در تاریخ 3/11/1365 به لقاء حق پیوست.

وصیت نامه شهید

 "ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفاً كانهم بنیان مرصوص"

                                                                                                      " قرآن كریم "

با سلام و درود به پیامبران الهی از حضرت آدم (ع) تا خاتم انبیاء محمد     مصطفی (ص) و با سلام و درود بر امامان معصوم و درود بیكران بر روان شهدای  جلیل القدر اسلام از صدر تا جنگ تحمیلی و سلام و درود به رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی و امت ایثار گران ایران ......

حال كه جهت ادامه عملیات كربلای 5 آماده شده‌ایم اینجانب یوسف دشتی فرزند حسن ساكن گناوه مطالبی را بعنوان وصیتنامه می‌نویسم.

خدایا ترا سپاس میگویم كه بهترین راه را برای رسیدن به خودت به این بنده حقیر و گنهكار ارزانی نمودی .

پروردگارا مرگم را شهادت در راهت و زیر پرچم پر افتخار اسلام همراه اولیا و اوصیاء درگاهت مقرر فرما .

خداوندا اگر خونم ریخته شود بواسطه آن پرده های ظلمانی را از قلبم بردار .

امت شهید پرور و شجاع ایران در تمام اوقات و لحظات زندگی خدا را یاد كنید كه یاد خدا انسان را از معاصی و اخلاق ناپسند دور میكند گوش به فرمان و پشتیبان امام امت باشد كه اطاعت از ولی فقیه واجب است همیشه در صحنه انقلاب باشد و در پایگاه عبادی سیاسی نماز جمعه و مساجد نماز جمعه و جماعت بپا دارید كه ثواب و فضیلت آنرا خداوند میتواند به انسان عطا كند پس هنگام نماز جمعه بشتابید به سوی میعادگاه و كسب كار خودتان را ترك نمایید .

از برادران عزیزم میخواهم مرا ببخشند و همچنانكه تا كنون به اسلام و قرآن پای بند هستند تا آخر حیات باشند و همیشه از اوامر امام عظیم‌الشان در تمام ابعاد پیروی نمایند .

امیدوارم پدر بزرگوارم كه زحمات بسیاری برایم كشیده و مرا به اینجا رسانده و هدیه به اسلام عزیز نموده به شهادتم افتخار نماید و مرا حلال كند مادر دلبند و عزیزم نمی‌دانم از زحمات شما به چه زبانی تشكر نمایم از خداوند صبر و استقامت در راهش برایتان مسئلت مینمایم زینب وار باشید و حق زحمتتان را كه بر‌ گردن من دارید حلال كنید و مرا ببخشید .

از تمام عزیزان و خویشاوندان و دوستان اگر كوچكترین گناه و اذیتی از من نسبت به آنها سرزده است معذرت میخواهم و امیدوارم كه به بزرگی خودشان و به خاطر رضای خداوند مرا ببخشید و حلالم كنند .

به امید پیروزی نهایی اسلام و رسیدن به كربلای حسینی دعای همیشگیتان به رهبری انقلاب فراموش نشود .

 

                                                                                                              " والسلام "

یوسف دشتی

 27/10/65

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic