هر روز كه از عمر انقلاب خونین می‌گذرد عاشقان پاك‌باخته بیشتری به كاروان شهدا می‌پیوندد و حسین وار از همه هستی خود برای رضای خدا می‌گذرد . شهدا خون خود را پای درخت انقلاب نثار می‌كنند تا اسلام زنده بماند .

شهید جمشید برزگر در سال 1336 در قریه چهار‌برج در خانواده‌ای متوسط و مذهبی چشم به جهان گشود و در سن 6 سالگی وارد دبستان شد و تحصیلات ابتدائی خود را آغاز كرد و به علت نامساعد بودن وضع زندگی به كارهای گوناگون با مزد ناچیز كار می‌كرد . از زمره كسانی بود كه طعم كار و تلاش طاقت‌ فرسا را چشیده بود و رنج محرومان را به خوبی لمس كرده بود . وی پس از دو سال خدمت سربازی با خانواده به روستای چهار‌روستائی آمدند و در منزلی محقر به زندگی خود ادامه دادند .

 شهید جمشید زمانی كه خود را شناخت هرگز از عبادت خدا كوتاهی نكرد و همیشه در مراسم عزاداری و شب زنده داری شركت می‌نمود و در همین اوایل بود كه انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام بزرگوارمان آغاز گردید و با درخشیدن اولین شعله های تابناك انقلاب اسلامی در آسمان تاریك و فضای سیاه ایران و طلوع آزادی فعالیتهای خود را شروع با شركت فعال خود در راهپیمایی‌ها و پخش اعلامیه‌های امام دین خود را به اسلام عزیز ادا كرد .

شهید برزگر پس از پیروزی انقلاب و تاسیس بسیج مستضعفان در بسیج چهار روستایی ثبت نام نمود و نیز به فعالیتهای خود ادامه داد پس از خدمات فراوانی كه در بسیج نمود داوطلبانه به جبهه اعزام گردید و مدت 3 ماه در جبهه حق عیله

باطل با بعثیون كافر جنگید و در عملیات طریق‌القدس بستان و عملیات فتح‌المبین نیز شركت نمود و بعد از اتمام ماموریت به چهار روستایی آمد و به فعالیتهای پشت جبهه ادامه داد . شهید جمشید باز هم عاشق جبهه شد و برای سومین بار به

جبهه ها اعزام شد که بعد از گذشت 20 روز در تاریخ 18/02/62 به لقاءالله پیوست.                                        

                                                                    


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات