شهید الله داد بهمنیاری

نام پدر : ناصر

تاریخ تولد : 1340/9/24

تاریخ شهادت : 1366/4/12

محل تولد : گناوه

محل شهادت : شلمچه

محل دفن : گناوه


[زندگینامه ، خاطره و وصیتنامه شهید در ادامه مطلب]

شرح زندگی :
بسم رب الشهدا و الصدیقین


شهادت یك رستگار بزرگ است .
" امام خمینی"

 

در تاریخ 24/9/1340در روستای بهمنیاری در خانواده فقیر و مذهبی طفلی بدنیا آمد كه نام الله‌داد را بر او نهادند از طفولیت حس خدا شناسی در او وجود داشت و این حس باعث میشد كه او را به خدا و اسلام علاقه‌مند كند زندگی او به همین منوال ادامه داشت تا به سن ده سالگی رسید .

در آن سن و سال هم به مدرسه میرفت و هم طبق زندگی روستایی به كشاورزی و دامداری مشغول بود و در امرار و معاش به خانواده كمك میكرد . در گیرودار وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و از همان ابتدای تشكیل بسیج مستضعفین ، در همان روستایی كه به دنیا آمده بود به عضویت بسیج درآمد .

چون كم ، كم بزرگ شده و به مردی با ایمان تبدیل گشته بود ، اهالی وی را به عضویت رسمی شورای محل برگزیدند در همین اثنا بود كه به خدمت مقدس سربازی پای نهاد و فعالانه در حالی كه در جبهه‌های جنوب خدمت میكرد ، آن را به پایان رساند .

شهید قبل و بعد از انقلاب اسلامی شخصی فعال و مبارزه و ضد رژیم ستم شاهی بود . به عنوان نمونه ، در سال 1352 كه به دعوت روستا یكی از روحانیون مبارزه جهت ارشاد مردم و امور دینی به روستا پا گذاشته بود و تا سال 1357 در آنجا سكونت داشت ، توسط ژاندارمری محل تهدید شد كه یا آنجا را ترك كند و یا او را دستگیر خواهند كرد . در همین حال شهید الله‌داد بود كه به نمایندگی از طرف اهالی روستا به پاسگاه ژاندارمری گفت ما از شما وحشتی نداریم اگر چه همه شما به روستا هجوم بیاورید .

شهید بعد از خدمت مقدس سربازی به عنوان عضو رسمی وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناوه گردید و یكی از افرادی بود كه تا زمان شهادت ، اكثر اوقات خویش را در جبهه‌ها بسر می‌برد

 وی در واحد مهندسی رزمی سپاه در جبهه‌های فاو و جزایر مجنون خدمات شایانی به جنگ تحمیلی كرده است . در اواخر عمر پربركتش نیز در پست سنگر سازان بی سنگر فعالت می‌نمود ، تا اینكه در تاریخ 12/4/66 هنگام انجام وظیفه مقدس خویش ، در شلمچه بدرجه رفیع شهادت نائل گردید .خاطره از شهید:

خاطره از زبان برادر شهید:

سال ۶۶ بود در منطقه عملیاتی كربلای ۵ در شرق بصره در شمال خرمشهر در روستای آزاد شده شلمچه حدود اواخر ماه خرداد بود .

من در منطقه فاو بودم تازه تسویه‌ حساب كرده بودم و چند روز در منزل بودم برادرم الله داد هم در مناطق جنگی جز سنگر سازان بی سنگر بود روی بلدوزر كار می‌كرد .

حدود ۶۶/۳/۲۵ در منزل همدیگر را ملاقات كردیم . او زمینی داشت كه داخل آن شالوده گذاشته بود  با هم بر سر زمین رفتیم و با هم صحبت می‌كردیم . به الله داد گفتم من می‌خواهم بروم جبهه تو چند روز مرخصی داری .

گفت من ۴۸  ساعت مرخصی دارم گفتم مگر مرخصی نداری گفت بله ولی می‌خواهم بروم . بعد برمی‌گردم . به من گفت تو باید بمانی تا من برگردم . بعد تو برو به او

گفتم كی برمی‌گردی ، گفت حدود ۱۵ روز می مانم و بعد از ۱۵ روز مرخصی طولانی می‌گیرم كه بتوانم زیاد بمانم . من به او گفتم كه اگر بیشتر شد من طاقت نمی‌كنم و می‌روم جبهه .

او به من گفت اگر ۱۵ روز نشد ۱۶ روز دیگر حتماً بر می‌گردم و بالاخره پس از چهل ۴۸ ساعت در تاریخ ۲۷ خرداد روانه جبهه گردید

او خودش می‌دانست كه ۱۵ روزه برمی‌گردد..

ایشان در تاریخ ۱۲ تیرماه به شهادت رسیدند.


وصیتنامه:

مورخه : 12/2/63

 

بسم رب الشهدا والصدیقین

این وصیتنامه‌ها انسان را میلرزاند و بیدار میكند .

" امام خمینی "

السلام علیك یا ابا عبدالله و علی رواح التی حلت بفنائك علیك منی جمیعاً سلام الله ابدا ما بقیت و بقیه الیل والنهار و لا جعل الله آخر العهد منی لزیارتكم ـ السلام علی حسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین .

سلام ما بر تو باد ای مظلوم دنیا، سلام ما بر تو باد ای یاور مظلومان خدا لعنت كند آن قومی كه تو را كشتند و در كشتن تو راضی بودند .

درود به خون شهدای پاكی كه معصوم شهید شدند ، درود به گلهای پرپر گشته هفتم تیر ماه و سرور عزیزمان ، مظلوم تاریخ ، شهید بهشتی .

خداوندا در این راه مقدس خالصانه پای نهاده‌ام ، امید آن دارم كه تابه آخر این راه را ادامه بدهم ، پروردگارا اگر در روز عاشورا نبودم تا حسین(ع) را یاری كنم ، ولی اكنون به ندای هل من ناصرش كه از زبان رهبر عالم ، خمینی ، (كه 14 سال در تبعید بود) شنیده شده ، لبیك گفته‌ایم و میگوییم .

حسین جان این خون ناقابلم  را فدای اسلامت میكنم . خداوندا ، به محمد و آل محمد قلم عفو بر جرایم اعمال ما بكش ، خداوندا در این مكان مقدس آمده‌ام با تو پیمان ببندم كه راه شهید بهشتی و شهید شاه آبادی را ادامه بدهم .

ای مظلومان تاریخ ای آنهایی كه در چنگ ظالمان هستید ، به رهبری امام امت قیام كنید .

خداوندا در این ساعت مقدس كه زبانم گویای این كلمات است حس می‌كنم كه تو خواسته‌ای كه من از خودم چند كلمه ای جای بگذارم ، از تو می‌خواهم فردای قیامت مرا با حسین (ع) محشور كنی .

پیامی برای پدر و مادرم دارم و آن این است :

خانواده عزیزم ، ای پدر عزیزم و ای مادر زحمت كشیده‌ام ، رسالت خون مرا به عهده بگیرید و راه مرا زنده نگهدارید امام را دعا كنید ، رزمندگان را یاری و به جبهه كمك كنید .

برادرم بهمنیار ، ای مومن خدا از تو میخواهم راه مرا ادامه بدهی ، قرآن بدست بگیری ، سلاحم را برداری و روانه جبهه شوی ، ای رزمنده عزیز خداوند تو را تائید نماید ، اگر می‌خواهی فردای قیامت از من جدا نشوی راهم را ادامه بده خداوند تو را موفق بدارد كه می‌توانی حكم خدا را اجرا نمایی .

اگر همه زیر لوای اسلام بیاییم بر همه قدرتها پیروز خواهیم گشت ای عزیزان ، مومنها ، مسلمانها ، همسایه‌ها و عموهایم از همه شما التماس دعا دارم و از شما طلب عفو و مغفرت می‌جویم شما بر من حق دارید پس مرا حلال كنید و ببخشید، من هم از طرف خودم شما را حلال میكنم چون خداوند فرموده است كه شهید 70 هزار تن را می‌تواند شفاعت كند .

 علی (ع) میفرماید : از حضرت رسول ( ص) پرسیدم مجاهد فی‌ سبیل الله چه خصوصیاتی دارد ؟ فرمودند در روز قیامت 70 هزار نفر را شفاعت میكند و موقعی كه تیر دشمن به او میخورد ملائكه نمیگذارند بدنش به زمین بیفتد و میگویند حیف است كه مومن و بنده پاك خدا روی خاك افتد ، بدن طیب و طاهرش را بر دوش می‌گیرند و حوریان بهشتی منتظرند تا بیاید .

ای برادرهای مغرور دنیا  به فكر مال دنیا نباشید ای عزیزان بیاید راه خدا ، شهدا و مومنان را ادامه بدهید ، بخدا قسم آنها كه هنوز هم بر علیه این جمهوری اسلامی و بر علیه امام یك كلمه حرف بدی بزنند گمراهند ، آنها كر و لال و كورند . برادرهایم خلیل ، یوسف ، رضا عبدالرسول از شما میخواهم راه شهیدان را ادامه بدهید ، اگر من شهید شدم ناراحت نباشید ، به یاد امام حسین (ع) ، علی اكبر ، قاسم و اصغر 6 ماهه ناله و گریه كنید .

 ای خواهران زحمت كشیده‌ام زینب وار باشید و راهم را ادامه دهید امیدوارم خداوند شما را موفق كند ، بیاد زینب (س) ، كلثوم و فاطمه زهرا (س)گریه و زاری نمایید در این دنیا باید خیلی گریه كرد كه این جز صفات مومنان است ، خواهرانم از شما میخواهم زینب وار راهم را ادامه بدهید .

 

وسیعلم الذین ظلمو ای منقلب ینقلبون
پاسگاه زید 12/2/63
برادر شما الله داد بهمنیاری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic