نام پدر :ابوالفتح

تاریخ تولد :1339/03/29

تاریخ شهادت : 1361/01/02

محل تولد : گناوه

محل شهادت :دشت عباس

آرامگاه : گناوه

-----------------------------------------------------------------------------------------------


شرح زندگی :

 شهید نصرت الله احمدی درروستای كلر از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه دیده به جهان گشود . پس از رسیدن به سن 7 سالگی بعلت بی‌توجهی رژیم فاسد پهلوی به روستاها و عدم وجود مدرسه  وی جهت تحصیل به منزل یكی از بستگان در شهر گناوه با تقبل مخارج  آمد . ایشان بسیار خوش اخلاق و  خوش رفتار بود و در كارهای منزل کمک زیادی به آنها می‌نمود و این قدر از كردار و رفتار ایشان راضی بودند كه پس از نقل مکان  خانواده به شهر گناوه  خواستار ماندن او در همان منزل بودند .

قبل از رسیدن به سن تكلیف شرعی به مسائل روزه و نماز اهمیت فراوان می‌داد و به آداب و مسائل اسلامی بیش از همه اعضاء خانواده با سن كم آشنایی داشت. از اخلاق وی كلیه خویشان و دوستان و همسایگان راضی بوده و او را دوست می‌داشتند و به مشكلات همسایگان كه به او مراجعه می‌كردند رسیدگی می کرد و فرمان می‌برد. زمانیكه در سراسر شهرستانها تظاهرات  شروع شده بود وی ضمن  درس خواندن در سنگر مدرسه با همسنگرانش فعالیت چشم گیری داشت تا اینكه انقلاب به پیروزی رسید و در شكل گرفتن نظام جمهوری اسلامی و برگزاری انتخابات عضو فعال بود. در این بین به محض ظهور و بروز خطوط باطله همچون كوه استوار به مقابله پرداخته و در مباحث و مجالس و مدارس پیرو خط امام روشنگری می‌ نمود .

 پس از جنگ تحمیلی و تشکیل بنیاد جنگ زدگان به خدمت شبانه روزی مشغول شده و دیگر در منزل دیده نمی‌شد. گاهی پدر و مادر مایل به ملاقات با وی بودند و ایشان جز در حد تسكین آنها بیشتر وقت صرف نمی‌كرد با حوصله عجیب و رفتار متین خدمت به اجتماع می‌كرد و نتوانست خود را به این خدمت قانع كند و عازم جبهه شد .

پس از 40 روز در جبهه بستان به منزل و محل كاری خود بنیاد جنگ زدگان برگشته اما  دگر بار عازم جبهه شد و در عملیات فتح المبین از جان  نثاران و سربازان صف شكن و افتخار آفرین كشور و خانواده خود گردیده و در نهایت در تاریخ 1361/1/2 به آن معشوقی كه شوق می‌ورزید یعنی به لقاء الله پیوست .

 روحش شاد و یادش گرامیباد


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


وصیت نامه :


 بسم الله الرحمن الرحیم

وَالْعَصْرِ  إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِی خُسْرٍ  إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ 


«قسم به عصر كه انسان در زیانكاری و خسران است مگر كسانی كه ایمان آورده‌اند (به الله) و عمل صالح  و شایسته انجام دادند و توصیه به حق و توصیه به صبر و شكیبایی كردند »

 

سلام به پیشگاه رهبر انقلاب كه چنین مبارزه‌ای را به ما آموخت و شرف عطوفت به ما عطا فرمود ، سلام بر حسین شهید سرور مجاهدین اسلام ، سلام بر پیروان خط امام و سلام به مادر گرامی خود می‌رسانم  . مادر عزیزم كه بعد از خدا و امام  بت‌ شكن خمینی كبیر مهربانترین و عزیزترین موجود نزد من هستی و من به وجود تو افتخار می‌كنم كه چنین فرزندی را تربیت كردی كه افتخار اسلام باشد سلام به پدر گرامی و برادران عزیزم می‌رسانم .

مادر جان راهی كه من انتخاب كردم و با حقیقت و درستی است از شما خواستارم كه امام امت آن مجاهد كبیر و عصاره حسین ابن علی (ع) و رهبر انقلاب خمینی بزرگ را یاری نمایید و او را تنها نگذارید كه یاری امام یاری قرآن و اسلام است و او از جدش امام زمان حضرت مهدی الهام می گیرد و سخنان آن برای هر مسلمی امید بخش می‌باشد .

مادر جان امام امت خمینی كبیر به من درس آموخت كه پای خود را جای پای یاران حسین بن علی (ع) بگذارم . چه كشته شوم و چه سالم برگردم مادر برای تو افتخاری بس بزرگ است . مادر جان اگر من شهید شدم برایم گریه نكن زیرا این جانب نصرت الله احمدی پاسدار اسلام و قرآن می‌خواهم با دشمن خونخوار بجنگم و پرچم اسلام را بر تمام كشورهای جهان برپا نمایم .

 باز هم حمد و ستایش خدا را كه مرا از گل آفرید و از روح خود در من دمید و نسل آدم را از آبی پست كه شیره جان است بیاراست و به وی راهی نشان داد و به او عقل و شعور و ادراكی  داد  تا خود انتخاب گر راه خود باشد و من به شكرانه این نعمتهای الهی خود را بنده ذلیل و ناتوان در مقابلش می‌دانم و بر خاك سجده زده و او را ستایش می‌كنم  و اوست كه جان می‌دهد و اگر بخواهد جان می‌گیرد.

 امام عزیز من میدانم و برایم روشن است كه تو نائب امام زمان (عج) و فرزند حسین بن علی (ع) هستی و معتقدم كه تو اماما از خدا الهام می‌گیری  و حال كه ندای هل من ناصر ینصرنی سر داده‌ای برای اسلام ، من به ندای تو ای امام لبیك گفته و برای احیای اسلام این جان من چه ارزش می‌تواند داشته باشد .

 و تو ای امام  من را  جزء اصحاب خودت قبول فرما و قیامت كبری شفیع من باش . در گذشته كنجكاو بوده‌ام و جاهل ، و تو ای امام به ما زندگی دوباره دادی و راه راست را نشانمان دادی و همچنین راه مقاومت و سعادت را . و من به خاطر یكی اصحاب از تو بودن می‌خواهم كه دعایم كنی كه این سعادت كه همان شهادت است در این جبهه مقدم نصیبم گردد و بروم و به مبداء حركتم ، آنجایی كه ترازویی برپاست و عدالتی و نور الهی .

ای امام می‌دانم و بدان كه تو یاور زیادی داری ای كاش كه خداوند متعال     صد بار ، هزار بار ، میلیارد بار به من جان می‌داد كه جانم را فدای اسلام و قرآن محمد (ص) و تو می‌كردم ای خمینی كبیر ای رهبر رهایی دهنده مظلوم از زیر بار ظلم .  و درود فراوان به ملت شهید پرور ایران و روحانیت مبارز و همشهریان عزیز و گرامیم خدایا با انقلاب اسلامی ما را جهانی بگردان .

با عرض پوزش باز هم مزاحم اوقات شریفتان می‌شوم اگر لیاقت آنرا پیدا كردم و ارزش آن را داشتم كه ادامه دهنده راه شهیدان باشم و به سوی جایگاه همیشگی و مورد علاقه زندگیم به سوی خدای منان پرواز كنم در تشییع جنازه‌ام عكس پیر جماران آن اسطوره تقوا و معرفت رهبر كبیر انقلاب بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آنكه با ظلم ستم به مبارزه برخاست و آنرا ریشه كن كرد و تا قطع ریشه آخر به یاری خدا ادامه می‌دهد را بیاورید و شما ملت شهید پرور ایران و برادران و خواهران همشهریم او را در ادامه راهش یاری كنید اسلام را تنها نگذارید تا خداوند از شما راضی باشد و مرا بدون غسل  و كفن دفن كنید چون سرور شهیدان و رهبرم حسین (ع) را بدون غسل و كفن و دفن كردند .

من پیرو ولایت فقیه‌ام و شما را به پیروی از  آن دعوت می‌كنم و بر مزارم عكس رهبرم را نصب كنید تا او را همیشه یاور باشم و توصیه آخر به پدر و مادر مهربانم ـ اگر من شهید شدم و لیاقت نام شهید را یافتم و دیگر در بین شما نبودم ناراحت نباشید و مایه افتخار است برای من و شما و می‌دانم كه ناراحت هستید ولی در بین برادران و خواهران گریه نكنید كه من در مقابل دوستانم خجالت میكشم و از شما خواهش می‌كنم برای من لباس سیاه نپوشید كه قلبم را سیاه می‌كند از تمام دوستان و خویشاوندان هم تقاضا دارم كه برایم لباس سیاه  به تن نكنند بلكه شادی كنند متشكرم از شما .

عروسی شهادت است سفیر گلوله عقد مرا خواهند خواند و با پوششی از خون سرخ و هلهله شادی و بارش نقل سرب در سنگر عروسی شهادت را به آغوش خواهم كشید و در همهمه تشییع كنندگان پیكرم  اتومبیل تابوتم گلباران می‌شود . من این پیام را می‌رسانم كه  خونبهای من ، شهادت است . 

از پدر و مادرم می‌خواهم كه حلالم كنند پدر جان من حق فرزندی را ادا نكرده‌ام  ترا به امام زمانم ببخش مادر جان شیرت را حلالم كن اگر حلالم نكنی گرفتار خواهم شد و سلام بر شما  خواهران و برادران عزیزم .  ترا به خدا قسمتان می‌دهم خمینی را تنها نگذارید ادامه دهنده راه شهیدان باشید اگر بدهكاری دارم بپردازید .  از پولهای خودم مقداری از آنها را خرج مریضی خواهرم نمایید.  از كتابهایم برادران عزیز استفاده کنند .  و از اقوام و خویشاوندان حلال بودی می‌خواهم سلام همه را می‌رسانم .

درود بر خمینی بزرگ ، سلام بر شهیدان ، مرگ بر آمریكا

اگر جسدم گیر آمد مرا در قطعه شهدای گناوه پهلوی دیگر همسنگرانم به خاك بسپارید . برای طول عمر امام دعا كنید . خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار .

«انا الله و انا الیه راجعون»

 «همه از اوئیم و بازگشت همه به سوی اوست »


والسلام برادر كوچك شما

نصرت الله احمدی


-----------------------------------------------------------------------------------------------

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات