شهید غلامحسین تیموری


نام پدر : حسین

تاریخ تولد :1310/11/12

تاریخ شهادت :1361/1/2

محل تولد :دشتی

محل شهادت : جبهه شوش

محل دفن : گناوه


 


خلاصه  زندگی نامه:

شهید غلامحسین تیموری در سال 1310 در روستایی بنام احشام قائدها متولد شد . شهید غلامحسین تیموری از همان اوائل كودكی علاقه شدیدی به آئین مقدس اسلام داشت . وی از زمانی شروع انقلاب و اوج گیری آن در گناوه تا آنجایی كه امكان داشت جهت برقراری حكومت الله كار و كوشش می‌كرد وی قبل از اینكه به جبهه اعزام شود در جهاد سازندگی گناوه به جهاد در روستاهای محروم این خطه از كشور اسلام فعالیت داشته و به صدای هل من الناصر ینصرنی حسین لبیك گفته و به سوی جبهه حق علیه باطل شتافت تا اینكه در تاریخ 2/1/1361 در حمله فتح المبین در دشت عباس و بر اثر تركش به كمر به درجه رفیع شهادت نائل گشت 


خاطره ای از سلیمان كمالی :

شهید بزرگوار ما غلامحسین تیموری مردی مومن فداكار، با اخلاق ، نیكو ، خنده رو و ساده زیست و بدون تكلف بود  به لحاظ اینكه از همه همرزمان خود مسن تر بود  برادران نیز جهت احترام و بزرگداشتش  به ایشان لقب «خالو» داده بودند و همه برادران با همین نام «خالو» ایشان را می‌خواندند ، او نیز به همه احترام می‌گذاشت .

در اوقاتی كه ارتش بعث عراق ما را زیر آتش می‌گرفت به شوخی به هم رزمان می‌گفت : اینها چقدر (ارتش عراق) نامرد هستند قدرت مقابله و روبرو با بسیجیان خمینی (ره) را ندارند از راه دور با توپ و خمپاره به سوی ما تیراندازی می‌كنند . اینها اگر مرد هستند بیایند جلوی ما تا رو در رو با هم بجنگیم ، اینگونه جنگ كردن جنگ نامردی است ، هم رزمان می‌گفتند : بارك ا... خالو درست می‌گوید ارتش صدام نامرد است ، مردها از رو به رو با دشمن خود می‌جنگد ، همه با هم می‌زدند به خنده و برادران را خوشحال می‌كرد .

این شهید بزرگوار در یكی از مراحل عملیات فتح المبین با سایر هم رزمان خود به درجه رفیع شهادت نائل آمد روحش شاد و سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا...  الحسین (ع) محشور باد انشاءا... .

قسمتی از وصیت نامه :

هدفم خدمت به اسلام و قرآن و یاری امام خمینی بوده و من از كوچكی پشتیبان قاطع روحانیت اصیل بوده‌ام و اكنون خونم هم گواهی بر همین است و قرآن را رها نكنید همگی به اسارت جنایتكاران شرق و غرب گرفتار خواهید شد .

همه ما طعم مرگ را خواهیم  چشید چه بهتر كه طعم مرگ را در راه اسلام و قرآن بچشیم . 


 

موضوع: عکسهای شهداء، زندگینامه شهدا، خاطــرات شهدا، برچسب ها: شهید، شهدای گناوه، گناوه، غلامحسین تیموری، شهید گناوه، تیموری، افلاکیان،
[ 10 تیر 95 ] [ 12:00 ق.ظ ] [ محمود رضا ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic