شهید علیرضا غلامی


شهید: علیرضا غلامی
نام پدر:حسین
تاریخ تولد:1340/07/12

تاریخ شهادت:1360/06/17
محل تولد:گناوه
محل شهادت:کردستان
آرامگاه:گناوه


شرح زندگی :

 

شهید علیرضا غلامی در سال 1340 در خانواده‌ای بی بضاعت اما با ایمان در شهر گناوه متولد شد . محیط گرم و پر عطوفت خانواده امكان رشد را به علی می‌داد . از این جهت بود كه علی از همان كودكی انسانی مصمم و پر اراده قصد خدمت به انسانیت را نمود .

 

دوره دبستان را با موفقیت به پایان رسانید و بعد از آن دوره راهنمایی را با عشق و علاقه تمام طی كرد و در این دوره بود كه با الهام از محیطی مذهبی و الهی خانواده الطاف الهی را ذخیره كرد و قلب پاكش مالامال از عشق به توحید گشت شروع دوره متوسطه شهید همزمان با اوج گیری مبارزات پر شور امت مسلمان ایران به رهبری امام خمینی بود ، علی با دیدی روشن و واقع بینانه جامعه را بررسی می‌كرد و همین عامل باعث شد همگامی او با انقلاب شكوهمند اسلامی شد ، در توضیح و پخش اعلامیه‌ها‌ی امام نهایت كوشش خود را می‌نمود و در آگاه كردن مردم منطقه نقش بسزایی داشت ، شهید علی با تحقق یافتن یكی از آروزهای دیرینش یعنی رهایی مستضعفین ایران از دست شاه جلاد ، مصمم بود تا با انجام رهایی بخش دیگری تمامی مستضعفان جهان را به سعادت عدل اسلامی برساند ، به همین خاطر تمامی زندگی خود را در این مسیر به سرمایه گذاشت ، با شروع مدارس و تشكیل كانون فرهنگی با تمام كوشش به كمك برادران حزب الهی خود به تبلیغ فرهنگ اصیل اسلامی و به افشا‌گری منحرفین منجی خلق و پس مانده‌های رژیم شاه پرداخت و هر گونه تهمت و افتراء را به جان خرید تا بتواند چهره انقلاب اسلامی را از زنگار میراث خواران انقلاب اسلامی بزداید ، شهید علی با شكل گرفتن هسته اولیه سپاه به كمك همرزمانش شتافت و با كمك یاران و برادرانش استقرار بازوی ملت مستضعفین را تحقق بخشید ، پس از آن با آموزش دادن برادران بسیج از نظر نظامی و عقیدتی گامی بلند را دز پیشبرد انقلاب اسلامی بخشید .

 

 بعد از آن علی بعنوان پاسدار تمام وقت در سپاه تمامی تلاش و كوشش خود را در جهت تحقق یافتن آرمانهای امام امت بكار می‌برد . شهید علی همیشه كارهایش را آن چنان دقیق و عالی به پیش می‌برد كه دیگران از انجام آن ناتوان بودند و در آخر نیز بعد از آفریدن حماسه‌های پر شكوه جهت تداوم انقلاب با دیگر یاران خود به جبهه شتافت تا این بار با شهادت خود و با خدمات خود درس بزرگ انسانیت را به یاران و همرزمانش بیاموزد ، در این مسیر بود كه به مدت چند ماه دلاورانه با مزدوران بعثی در جبهه قله كاوه زهرا در نوسود به نبرد پرداخت و در آخر نیز با نیتی مقدس كه در شهر نوسود به حمام رفته گفته بود : خدایا این آخرین حمام من باشد و بعد از حمام برمی‌گردد به جبهه كه در آنجا به لقاء پروردگار متعال كه آرزوی دیرینه‌اش بود ، رسید .

 

یكی از خصوصیات بارز علی اراده آهنین و تصمیم قاطع او بود هر كاری را با برنامه ریزی دقیق پی‌ریزی می‌كرد و با تصمیمی قاطع شروع و با اراده ای محكم به اتمام می‌رساند ، با این عمل تقوی خلل ناپذیر انسان الهی را به همرزمانش آموخت .

 

یکی  دیگر از امتیازات عالی شهید غلامی اخلاق اسلامی بود تا آنجا كه با رفتار و گفتار خود بعنوان معلم بزرگ اخلاق همرزمانش بود رفتار او با مباشرت با دوستان و برادرانش گیرایی خاصی داشت ، اخلاص او در عبادت و نماز‌های طولانی‌اش انسان را مجذوب خویش می‌نمود و براستی این معلم بزرگ پاسدار جان بر كف پشتیبان انجمن اسلامی و حزب الله را ردایی زیبنده‌تر از شهادت و برازنده نیست .

 

یادش جاویدان و راهش پر رهرو باد

 

قسمتی از وصیت نامه شهید علیرضا غلامی

بر تابوتم عكس امام بزنید در كنار آن عكس كوچك من را بزنید تا مردم بدانند كه این شهید راه‌رو و وفا دار ولایت فقیه بود . بر تابوتم یك جلد قرآن بگذارید تا مردم بدانند كه هدف من خدا بوده و قرآن و نه هیچ چیز دیگر .

 بر جنازه‌ام گریه نكنید و یا اگر گریه می‌كنید صدایتان را بلند نكنید كه شهید شدن گریه ندارد شكست اسلام گریه دارد و بهوش باشید اسلام شكست نخورده گریه با صدای بلند روح مرا آزار می‌دهد .

 كسانی كه كوچكترین اختلافی با ولایت فقیه و علمای اسلام دارند در تشیع جنازه من حاضر نشوند و امام را دعا كنید .

والسلام

علیرضا غلامی

 شادی روح شهدا و امام شهدا صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص)ادامه مطالب در  قسمت "دنبالک ها"

موضوع: زندگینامه شهدا، وصیتنامه شهدا ، عکسهای شهداء، برچسب ها: افلاکیان، شهدا، شهید، شهدای گناوه، بندر گتاوه، وصیتنامه، دنبالک ها: شهید علیرضا غلامی،
[ 25 تیر 95 ] [ 04:57 ب.ظ ] [ روح الله ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic