شهید هاشم امیری

شهید هاشم امیری

نام پدر :حیدر

تاریخ تولد : 1344/6/2

تاریخ شهادت :1365/8/7

محل تولد : بندر گناوه

محل شهادت :خلیج فارس

آرامگاه :گناوه


شرح زندگی

شهید هاشم امیری فرزند حیدر متولد 1344 در خانواده‌ای مذهبی و مستضعف در روستای عباسی چشم به جهان گشود و در سن شش سالگی وارد دبستان شد دوران ابتدایی را با موفقیت در زادگاه خویش به پایان رسانید .

سپس دوره راهنمایی را در روستای محمد صالحی با رنج و زحمت زیاد ادامه داد تا اینكه از طرف سپاه در خصوص اعزام به جبهه اعلام نیاز شد.

 او در آن برهه حساس از زمان اعزام به جبهه حق علیه باطل را بر مدرسه ترجیح داد . لذا در نیمه سال سوم راهنمایی بود كه با عزمی راسخ به جبهه ‌رفت و در عملیات‌های مختلف شركت داشت و در عملیات فتح المبین فعالانه شركت داشت و یكی از همرزمان دیرین او در این روستا شهید شهریاری به لقاء الله پیوست ولی او افسوس می خورد و می گفت : معلوم است لیاقت شهادت را ندارم .

او كه دیگر مجذوب اسلام و انقلاب شده بود جز با خدمت در سپاه نمی توانست روح خود را تسكین دهد اینجا بود كه تصمیم گرفت رسماً به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بپیوند و رسماً پاسدار اسلام شد .

پنج سال در یگان دریایی سپاه انجام وظیفه نمود در ماموریت های مشكل دریایی كاردانی و تعهد و شجاعت و ایثار او زبان زد دیگر همرزمان وی بود در كاروان بزرگ دریایی سپاه در والفجر 8 او نیز از افتخار آفرینان والفجر 8 بود و چندین ماه  در آن قسمت از جبهه فاو جانفشانی نمود .

در مرداد ماه 1365 به ازدواج با خانواده‌ای متدین و انقلابی اقدام نمود و  از  اهمیت این ازدواج و زندگی شهید همین بس كه خودش وصلت با چنین خانواده‌ای را موجب افتخار می دانست .

اما این ازدواج بیش از 100 روز به طول نیانجامید او در تاریخ 3/8/1365 از قرار گاه نوح یك ماموریت دریایی به طرف جزیره فارسی حركت كرد و پس از پایان ماموریت موفقیت آمیز در تاریخ 8/8/1365 هنگام برگشت یدكش آنها مورد اصابت موشك دشمن بعثی قرار گرفت  و به سوی معشوق حقیقی خود شتافت و به آرزوی دیرینه خود كه همانا شهادت در راه خدا بود رسید .

 والسلام 


وصیت نامه : 1« انالله و انا الیه راجعون »

« ما از خداییم و برگشت ما بسوی اوست »

وقتی آن چیزی كه از این آیه تلاوت می‌كنید حاكی از آن است كه ما از خدا هستیم چه بهتر كه این جان ناقابل را كه بخشیده ی خودش می باشد برای آن ارزش قائل شده و برای اعتلای كلمه ( لا اله الا الله ) جز به خریداری كه تنها فقط او ارزش آن را  می داند در معرض بیم قرار ندهیم.

 زیرا اوست كه قادر به پرداخت بهاء آن می باشد پس تامل و درنگ را جایز نباید بدانیم دیرتر یا زودتر در صحنه نبرد علیه باطل حاضر گردیم و درخت تنومند پر بار اسلام را با خون خود آبیاری نماییم .

از برادران ایمانیم میخواهم كه صفوف خود را هر چه فشرده تر و محكمتر نگهدارند و تا محو كامل تمام سلطه جویان و جهانخواران به مبارزه خود ادامه داده و تمام تفاله‌های رژیم كثیف منحوس پهلوی را از داخل و خارج ریشه كن نمایند .

 خداحافظ

هاشم امیری ـ اهل عباسی گناوه

60/7/15


وصیت نامه : 2


ای اهل ایمان سلاح جنگ برگیرید و آنگاه دسته دسته یا همه یك بار متفق برای جهاد بیرون روید .

 با درود بیكران به پیامبر راستین ، رسول اكرم محمد (ص) و جانشین بر حق او حضرت علی (ع) و یازده فرزند او به خصوص آخرینشان امام زمان (عج) .

من وصیتی ندارم اما آرزوی من این است كه دین اسلام در همه جهان گسترش یابد . همه چیز آفریده خداست و خداوند در همه جا وجود دارد . اگر خدا صد بار مرا پس از مرگ دوباره زنده كند باز هم در راه او به جهاد بر می خیزم تا حق در همه جا حاكم شود . اما جهاد را فقط در جنگ كردن نمی دانم بلكه همان روشی كه پیامبران از آن استفاده می‌كرده اند یعنی راهنمائی انسانها به راه راست اسلام باید به راستی راهنمای زندگی هر فرد باشد .

این بنده رو سیاه خداوند در این دنیا به هیچ چیز نیاز ندارم ، تنها چیزی كه از خدای خویش می خواهم این است كه از راه او جدا نشوم همان طوری كه حضرت علی (ع) درد خود را به خداوند چنین می گوید :

خداوندا همه چیز به ما دادی تا  در راه تو باشم و تو را ستایش كنم اما نه به خاطر دنیا و نه ترس از بهشت و دوزخ تو ، بلكه به این دلیل كه عشق به تو و دیدار تو را داشته‌ام  و تو را شایسته پرستش می دانم. پس هر چه را به درگاه تو نیایش كنم باز هم كم است .

از شما ملت بزرگ و پیروز ایران می خواهم كه هیچ گاه از امام بزرگوار را تنها نگذارید .

 پیامی به پدر و مادرم : من شما را به خداوند بزرگ می سپارم و از خدای  متعال می خواهم كه به شما صبر و استقامت در راهش عطا كند . هیچ گاه از شهادت فرزندتان ناراحت نشوید چون مردن حق است و چه بهتر كه شهادت در راه رضای خدا باشد و سفارشی به برادرانم كه درس خود را ادامه بدهند چون مدرسه هم سنگر است راه الله را انتخاب كنند و بهترین راه كه راه اسلام و قرآن است را بپیمایند چون اسلام  به جوانان احتیاج دارد .

 والسلام

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار

 60/7/15


 ادامه مطلب در قسمت "دنبالک ها"

موضوع: زندگینامه شهدا، وصیتنامه شهدا ، خاطــرات شهدا، برچسب ها: افلاکیان، شهدای گناوه، شهید هاشم امیری، دنبالک ها: شهید هاشم امیری،
[ 14 شهریور 96 ] [ 11:23 ب.ظ ] [ ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات