شهید مصطفی سراجی

 شهید مصطفی سراجی

 نام پدر :فتح اله

تاریخ تولد1342/1/2

تاریخ شهادت :1361/1/2

محل تولد :بندر گناوه

محل شهادت :دشت عباس

آرامگاه : گناوه

 خلاصه ای از زندگینامه شهید مصطفی سراجی 

شهید مصطفی سراجی در سال 1342 در قریه ای بنام چهار بیشه از روستای نزدیك گچساران متولد شد . به همراه خانواده در سن دو سالگی  به شهر گناوه مهاجرت نموده  و در سن شش سالگی قدم به مدرسه گذاشت بعد از اتمام دوره ابتدائی وارد دبیرستان شد .

در سال 58 در یكی از حوزه های علمیه قم در مدرسه خانی روبروی حرم بیش از سه ماه مشغول درس طلبگی شد وی خصوصیات بارزی داشت بسیار خوش اخلاق و مودب بود شهید سراجی برای دومین بار به جبهه اعزام شد. ابتداء در تاریخ 1360/8/8 به جبهه بوستان اعزام شد و در فتح بستان شركت نمود و بعد از اتمام به گناوه بر گشت و مجددا برای دومین بار به جبهه اعزام شد و در حمله فتح المبین شركت نمود و در   تاریخ 1361/1/2  به خیل شهیدان اسلام پیوست .

 

روحش شاد و راهش پر رهرو باد


 -----------------------------------------------------------------------------------------------

:قسمتی از وصیت نامه شهید


 شماره :1 

با درود فراوان بر پیامبرگرامی محمد (ص) و فرزند بر حقش خمینی كبیر

سخنی با شما ای مردم غیور . مردم به خدا قسم بدانید كه پیامبر اسلام بر ما حكومت می كند . علی بر ما حكومت می كند و قدر امام فرزند فاطمه الزهرا را بدانید قدر این جمهوری اسلامی را بدانید و به خود بیایید كه در این عصر با این خصوصیات والا زندگی می كنید مردم مسلمان آیا به خود اجازه می دهید كه دشمن قسم خورده به خاك اسلامی ما تجاوز كند و ما بدون عكس العمل راكد بمانیم .

آیا به خود اجازه می دهید كه دشمن اسلام عزیز مسلمین تجاوز كند و ما بدون حركت راكد بمانیم پس مسئولیت كجا رفت بخدا قسم روز ، روز امتحان است مردم آگاه باشید و بدانید كه امتحان خواهیم شد .

 

شماره : 2

بسم رب الشهداء و الصدیقین

برادرانم بدانید كه این حاكمیت ، حاكمیت الله است در حفظ آن استوار و پر استقامت بوده و گوش به فرمایشات رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی امام خمینی بزرگ بوده و مو به مو  فرمایشات و دستورهای معظم له را با تمام وجود عمل نمایید. مادرم اگر شهید شدم گریه نكن و افتخار كن كه فرزندی داشته ای كه مسئولیت را قبول كرده و در این راه شهید شده . مردم به خدا سوگند بدانید كه پیامبر اسلام بر ما حكومت می‌كند ، علی (ع) بر ما حكومت می كند و ... قدر امام فرزند فاطمه زهرا را بدانید . قدر این جمهوری اسلامی را بدانید و به خود  بیائید كه در این عصر با این خصوصیات والا زندگی می كنید .

  


ادامه مطلب در قسمت "دنبالک ها"
برچسب ها: شهید مصطفی سراجی+شهدای گناوه+افلاکیان گناوه+گناوه، دنبالک ها: شهید مصطفی سراجی،
[ 19 شهریور 96 ] [ 06:59 ب.ظ ] [ ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات