شهید نصرت الله احمدی

آپلود عکس
شهید نصرت الله احمدی
نام پدر
: ابوالفتح

تاریخ تولد :1339/03/29

تاریخ شهادت : 1361/01/02

محل تولد : گناوه

محل شهادت :دشت عباس

آرامگاه : گناوه 


شرح زندگی :

شهید نصرت الله احمدی در روستای  كلر از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه متولد شد پس از رسیدن به سن 7 سالگی بعلت بی‌توجهی رژیم فاسد پهلوی به روستاها و نبودن مدرسه  وی منزل یكی از بستگانش با تقبل مخارج به گناوه آمد. بسیار خوش اخلاق و  خوش رفتار بود.

قبل از رسیدن به سن تكلیف شرعی به مسائل روزه و نماز اهمیت فراوان می‌داد و به آداب و مسائل اسلامی بیش از همه اعضاء خانواده با سن كم آشنایی داشت از اخلاق وی كلیه خویشان و دوستان و همسایگان راضی و او را دوست می‌داشتند در تظاهرات و پیاده روی‌ها  فعالیت چشم گیری داشت تا اینكه انقلاب پیروز شد و در شكل گرفتن نظام جمهوری اسلامی از جمله برگزاری ا انتخابات عضو. فعال بود .

 پس از جنگ تحمیلی و تشکیل بنیاد جنگ زدگان به خدمت مشغول شد ولی نتوانست خود را به این خدمت قانع كند و لذا عازم جبهه شد 

 و در عملیات غرور آفرین فتح المبین از جان  نثاران و سربازان صف شكن و افتخار آفرین كشور و خانواده خود گردید و در تاریخ 1361/1/2به آن معشوقی كه شوق می‌ورزید یعنی  الله پیوست 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------

قسمتی از وصیت نامه شهید:

یاری امام یاری قرآن و اسلام است او از جدش امام زمان حضرت مهدی (عج) الهام می گیرد و سخنان آن برای هر مسلمی امید بخش میباشد . من به ندای تو ای امام لبیك گفته و برای احیای اسلام این جان من چه ارزشی میتواند داشته باشد و تو ای امام من مرا اصحاب خودت قبول فرما و قیامت كبری شفیع من باش .

من پیرو ولایت فقیه ام و شما را به پیروی از آن دعوت میكنم .


ادامه مطلب در قسمت "دنبالک ها"  

موضوع: زندگینامه شهدا، وصیتنامه شهدا ، برچسب ها: شهید نصرت الله احمدی+افلاکیان گناوه+شهدای گناوه+افلاکیان، دنبالک ها: شهید نصرت الله احمدی،
[ 22 شهریور 96 ] [ 10:33 ق.ظ ] [ ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic