شهید فضل الله حیاتی


نـــــام پدر : كهزاد

تاریخ تولد :  20/7/1347

تاریخ شهادت : 4/4/1367

محل تولد : بندر گناوه

محل شهادت :جزیره مجنون

آرامگاه : گلزار شهدا گناوه


 

شهید فضل الله حیاتی در سال 1347 در خانواده‌ای مذهبی و متدین در شهرستان گناوه دیده به جهان گشود ـ تحصیلات مدرسه‌ای را تا دوم متوسطه در رشته اقتصاد در شهرستان گناوه گذراند او فردی بسیار شجاع و متدین و انقلابی و دوستدار امام خمینی بود و به اسلام و انقلاب اسلامی عشق می ورزید تا آنجا كه درس و كلاس را رها نموده و برای دفاع از اسلام و میهن اسلامی به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت و شجاعانه و مردانه در برابر دشمنان اسلام و ایران بزرگ ایستاد. او در تاریخ 4/4/67 در جزیره مجنون مفقود گردید . سر انجام پیكر پاك و مطهر او كه توسط گروه تفحص كشف گردید در تاریخ 7/11/74 در گلزار مطهر شهدا گناوه به خاك سپرده شد.

***

خاطــره :

دفعه آخری كه دایی فضل الله راهی جبهه می‌شد امتحانات ثلث سوم بود دایی آن زمان دبیرستان فتح المبین سال دوم اقتصاد را می‌خواند همان طور كه یكی از كتابهایش را ورق می‌زنم نوشته‌ای با دست خط خود نوشته است .

( فضل الله حیاتی كلاس دوم اقتصاد این بنده حقیر به مدت 2 سال از درس عقب افتادم و عوامل عقب افتادنم و عوامل عقب افتادگی من رفتن به جبهه و بی توجهی خود نسبت به درس بوده است و از خدای متعال می‌خواهم كه در فطرت من میل به درس را گسترش دهد

4- وقت برداشت محصول هر چه یكی از داییهایم به او می‌گفت : كه فضل الله نرو تو چند دفعه‌ای رفته‌ای دیگر بس است ولی او گوش نمی‌داد و می‌گفت امام فرمان داده و جبهه به نیرو احتیاج دارد دوستانم هم می‌خواهند بروند و من دیگر دلم طاقت نمی‌آورد.

 و من باید بروم ، دختر داییم می‌گفت وقتی عمو برای خداحافظی به خانه ماآمده بود و برادر كوچكم را با موتور دور می‌داد به مادرم می‌گفتم عمو ، این دفعه با دفعه‌های دیگر فرق می‌كند صورتش خیلی نورانی شده مادرم گفت : به خاطر این است كه به جبهه می‌رود و همیشه سر موقع نمازش را می‌خواند. همه می‌گویند فضل الله با دفعه‌های دیگرش فرق می‌كرد، طور عجیبی شده بود به طوری كه شهادت را می‌توانستی از چشمان معصومش ببینی .

 

 

قطعه‌ای از یادداشتهای شهید بر روی كتابهای درسیش :

تلخی برخورد صادقانه را بر شیرینی كاذب منافقانه ترجیح می‌دهیم .

                 « شهید مظلوم بهشتی »

*****

شهیدان بر شهادت خنده كردند                

                     شهیدان لاله را شرمنده كردند

موضوع: زندگینامه شهدا، خاطــرات شهدا، برچسب ها: شهید، فضل الله، حیاتی، زندگی نامه، خاطره، افلاکیان، شهدای گناوه،
[ 26 اسفند 90 ] [ 09:47 ق.ظ ] [ ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic