شهید محمد جعفز سعیدی


 

نام پدر :حیدر

تاریخ تولد :1343/6/2

تاریخ شهادت :1365/8/7

محل تولد :بندرگناوه

محل شهادت :آبهای خلیج فارس

محل دفن :گناوه


[زندگی نامه در ادامه مطلب]

 

شرح زندگی :                                                                                 

                                                      بسم الله القاسم الجبارین

گوشه ای از زندگینامه پر بار فرمانده سپاه اسلام پاسدار شهید محمد جعفر سعیدی .

بسیاری از اختران پر فروغ و حماسه آفرین وآذین بند تاریخ پربار اسلام نامشان تا هستی هست  بر زبان خواهد ماند و بیانگر رشادت ابناء نوع بشر خواهد بود .

سخن از سردار رشید اسلام شهید محمد جعفر سعیدی است كه با عروجش چون خزان ناگهانی گل ، عندلیبان را حیران كرد و به راه راستین ایزد و رسولش فرا خوانده شد . اینك شمه‌ای از زندگی پر بار همراه با موفقت در زمینه خداشناسی را بر صفحه ذهن به تصویر میكشیم تا با الهام گرفتن از زندگی كوتاه اما پر ثمرش خط پاكش را هر چه مستدام تر بداریم .

شهید محمد جعفر سعیدی فرزند علی كه در سال 1334 در روستای احشام قایدا از توابع شهرستان خورموج در خانواده ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود .

زندگیش بسان زندگی بزرگمردان اسلام ساده و خالی از تجملات و تشریفات بود. او را بگونه ای پرورش دادند كه همواره در مقابل مشكلات چون كوه استوار و پر صلابت باشد با تند بادهای زندگی دست و پنجه نرم كند و هیچگاه برای متاع دنیا ایمان خود را از كف ندهد .

در سن 6 سالگی به دبستان وارد شد و با جدیت به تحصیل مشغول گردید كه پس از اتمام دوره ابتدائی بر اثر فشار زندگی برای امرار معاش به كشور كویت سفر كرد و بعد از گذشت 2 سال دوباره به وطن بازگشت و در سن 18 سالگی به خدمت سربازی در كرمان اعزام شد .

بعد از پایان دوران سربازی در شركت فرجام بوشهر مشغول به كار شد كه هنوز چیزی از كار در این شركت نگذشته بود كه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید .

رشادتهای این انسان وارسته قبل از پیروزی انقلاب برای بر اندازی حكومت پهلوی جای خود دارد . این مرد بزرگوار با عشق عجیبش به امام همراه با مسلمانان  غیور كشورمان در اعتراض به رژیم منحوس پهلوی جهت براندازی این خاندان و بر پایی حكومت به حق جمهوری اسلامی ، ایران به مبارزه بر خواست .

در پی فرمان رهبر كبیر انقلاب مبنی بر تشكیل بسیج مستضعفین با پیوستن به جمع نیروهای آموزش دیده همردیفان خود را ترغیب مینمود. این انسان  سخت كوش با وجود تمام این مشكلات توانست تحصیلات خود را تا پایان دوره متوسطه ادامه دهد و مدرك دیپلم  بگیرد .

اولین جلسه بسیج در مسجد ابوالفضل با حضور فرماندهی سپاه و شهید سعیدی و آموزگار شایسته شهید رسولی آغاز شد .

بعد از این جلسه شهید سعیدی با آغاز طرح لبیك یا امام به جمع آوری نیرو و سازماندهی و آموزشهای نظامی و عقیدتی به این نیروها پرداختند و با برگزاری مراسمات نماز جماعت ، دعاهای كمیل توسل ، زیارت پر فیض عاشورا در بین بسیجیان روحیه خدایی و علاقه توحیدی به آنها می بخشید ایشان با علاقه شدید خود به انقلاب و روحانیت به دعوت روحانیون شهر برای برگزاری نماز جماعت در مساجد می پرداخت تا با اینكار اشتیاق و علاقه مردم را به مسجد و انقلاب بیشتر كند و پیوند بین مردم و روحانیت را مستحكمتر گرداند .

این مرد خدایی كلاسهای آموزشی خود را با آیه ای از قرآن شروع و با ذكر صلوات خاتمه میداد . عشق و علاقه نیروهای تحت فرمان فرمانده شهید سعیدی چنان آنها را مجذوب و عاشق او كرده بود كه درس و مدرسه و خانه و كاشانه خود را فراموش كرده بودند و شبانه روز در خدمت بسیج و انقلاب بودند با شروع جنگ تحمیلی با جمع آوری نیروهای مردمی در شهرستان و حتی روستاها و بر گزاری كلاسها آموزشی و سازماندهی این نیروها ، آنها را به      جبهه های حق علیه باطل بدرقه میكرد .

 شوق و اشتیاق و شایستگی این مبارز نستوه به انقلاب آنقدر زیاد بود كه با در دست گرفتن فرماندهی بسیج در شهرستان فعالیت پایگاههای مقاومت را بیشتر كرد و توانست با روحیه خدایی خود مردم را عاشق انقلاب و اسلام كند تا جایی كه پایگاههای مقاومت مملو از جمعیت بود .

در سال 61 حكم فرماندهی سپاه بندر ریگ را به او واگذار كردند و ایشان با دعوت نیروهای بسیج، به سازماندهی و آموزش نظامی و عقیدتی  بسیجیان غیور این شهر پرداختند و با اجتماع شبانه روزی در مساجد بندر ریگ و روستاهای اطراف آن هدف انقلابی خود را پیگیری میكردند .

بعد از گذشت حدود 2 سال به فرماندهی سپاه خارگ برگزیده شد ، با وجود اینكه جزیره خارگ خود در منطقه جنگی بود ولی این فرمانده مبارز توانست نیروهای تحت آموزش خود را در این جزیره به راحتی به جبهه های دیگر اعزام كند .

 بعد از جزیره خارگ به فرماندهی سپاه شهرستان دشتی انتخاب شد ایشان با شناختی كه از قبل با مردان این خطه دلیر پرور داشتند توانست آنان را مجذوب بسیج و انقلاب كند و به آموزش آنان بپردازد و آنان را بیش از پیش به جبهه های حق علیه باطل اعزام كند این فرمانده عزیز در حین انجام این مسئولیتها چندین بار به جبهه های غرب و جنوب اعزام شدند كه یكبار در منطقه پاوه اتومبیل ایشان مورد حمله كردهای بعثی قرار گرفت و آتش گرفت .

این فرمانده بزرگ بعد از پایان مسئولیت در منطقه دشتی به شهرستان گناوه عزیمت كردند و به عنوان فرمانده سپاه گناوه به فعالیت پرداختند ایشان مثل گذشته اهداف انقلابی خود را در این شهرستان پی گیری كردند .

اخلاص و ایمان این پاسدار رشید به حدی بود كه با دل كندن از خانه و كاشانه ، همسر و فرزندان خردسال خود به دنبال معشوق خود خدای یگانه ، اسلام و انقلاب اسلامی رفت و به فرمان رهبر كبیر انقلاب اسلامی حضرت خمینی (ره) در سال 65 در صف سپاهیان محمد (ص) بسوی جبهه ها اعزام شد . تا اینكه در عملیات كربلا چهار همدوش بسیجیان خود به عنوان فرمانده گردان ابوالفضل العباس جانانه جنگیدند و شربت شیرین شهادت را نوشیدند .

 این دلباخته بعد از گذشت 10سال مفقودیت با رجعیت پیكر معطر و پاكش در تاریخ 18/11/75 شهرمان را عطرآگین كرد و دوباره خاطرات جنگ را برای همرزمان خود و تمام ملت ایران تازه كرد و به تمام بسیجیان پیام داد كه باید همیشه پیرو انقلاب و اسلام باشند و اگر لازم شد هم جان و هم تن خود را فدای اسلام و انقلاب و ولایت فقیه كنند .

 

یادش گرامی و روحش شاد باد .

موضوع: زندگینامه شهدا، برچسب ها: افلاکیان، شهدای گناوه، شهید، گناوه، شهید محمدجعفز سعیدی، شهید سعیدی، سعیدی،
[ 9 دی 92 ] [ 11:18 ب.ظ ] [ ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic