شهید عباس یوسفی

شهید : عباس یوسفی

نام پدر : غلامحسین

تاریخ تولد :1341/1/3

تاریخ شهادت : 1361/1/1

محل تولد : اهواز

محل شهادت : شوش

آرامگاه : گناوه


شرح زندگی :

شهید عباس یوسفی فرزند غلامحسین در سال 1341 در خانواده‌ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود تحصیلات را تا چهارم متوسطه در دبیرستان شهدای فتح المبین در رشته اقتصاد پشت سر گذاشت به دلیل عشق و علاقه به امام و انقلاب در همه راهپیماییها و مراسمات مذهبی شركت فعال داشت او در شاخه دانش‌آموزی حزب جمهوری اسلامی نیز فعالیت می‌نمود شهید یوسفی فردی خوش اخلاق متدین ـ والائی و با ایمان بود .

 او برای دفاع از كیان اسلام و مرزهای میهن اسلامی تحصیل را رها نمود عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد اعزام او از طریق جهاد سازندگی این سنگر سازان بی‌سنگر بود سرانجام در تاریخ 1/1/1361 به دلیل اصابت تركش خمپاره به بدن مطهرش دعوت حق را لبیك و به فیض عظمای شهادت نائل آمد . جسد مطهرش در گلزار شهدار گناوه به خاك سپرده شده است .


 

قسمتی از وصیت نامه شهید عباس یوسفی :

وصیت نامه اینجانب عباس یوسفی كه در شب 27/12/1360 شب پنجشنبه در منزل خودم می‌نویسم منظور من نوشتن این چند كلمه این است كه هر چه دارائی دارم مشخص  شود كه مال كیست و گویا به رسم محلی خودمان كسی كه وصیت نكند جنازه‌اش حلال نمی‌شود و این چند كلمه را می‌نویسم كه بعد از مرگ من كسی دیگر ادعای چیزی نكند .

   خلاصه از همسایه‌هایمان بخواهید اگر از من ناراحتی دیده‌اند مرا ببخشند و حلال كنند و از خانواده پدرم بخواهید كه مرا حلال كنند و از طایفه‌امان بخواهید مرا حلال   كنند .

  و تنها درخواستی كه من از همه خانواده‌ها و طایفه و اهل گناوه دارم این است كه همیشه در خط امام و گوش به فرمان او باشند تا هم در دنیا پیروز و در آخرت با سعادت باشند و همیشه برای امام دعا كنید بعد از وقت نماز در وقت كار همیشه و همیشه و بیشترین دعایی كه این می‌كنید این باشد كه خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار .

«والسلام علیكم و رحمه‌الله و بركاته»

عباس یوسفی ـ شب 1360/12/27 ساعت 15 : 10


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

موضوع: زندگینامه شهدا، وصیتنامه شهدا ، برچسب ها: شهید، گناوه، شهدای گناوه، شهید عباس یوسفی، عباس یوسفی، شهید گناوه، افلاکیان، دنبالک ها: شهید عباس یوسفی،
[ 26 خرداد 95 ] [ 03:47 ب.ظ ] [ محمود رضا ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic