شهید فارس پورحیدر

شهید فارس پور حیدر
نام پدر :ابوالفتح

تاریخ تولد :1339/3/29

تاریخ شهادت :1361/1/2

محل تولد :گناوه

محل شهادت :دشت عباس

آرامگاه: گناوه زندگینامه شهید فارس پور حیدر: 

شرح زندگی :

پاسدار اسلام شهید فارس پور حیدر فرزند رسول در سال 1346 در شهر آبادان در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود تحصیلات مدرسه ای را تا سوم نظری با موفقیت گذراند و سپس برای دفاع از میهن اسلامی از سوی بسیج سپاه پاسداران عازم جبهه های حق علیه باطل شد تا با دشمنان اسلام مبارزه نماید .

 او فردی مومن و متدین و عاشق انقلاب اسلامی ایران بود و رزمندگان اسلام را بسیار دوست میداشت سر انجام او در عملیات موفقیت آمیز كربلای 5 از ناحیه پا و دست به شدت مجروح و به بیمارستانی در شیراز منتقل شد .

تا این كه در مورخه 21/11/65 بر اثر شدت مجروحیت در بیمارستان شهید دكتر فقهی شیراز شربت شهادت نوشید و به دیدار حق شتافت و جسد مطهرش در كنار شهدای شهرستان گناوه در گلزار مطهر شهدا به خاك سپرده شد .
وصیت نامه شهید فارس پورحیدر:


« ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله اموتاَ بل احیا عند ربهم یرزقون »


« میپندارید آنهایی كه در راه خدا كشته شده‌اند مردهاند ، آنان زنده اند و در نزد خدا روزی میخورند »

(قرآن كریم )


با درود فراوان به رهبری كبیر انقلاب امام خمینی و سلام بر شهیدان از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی ایران. ای مردم شما یك لحظه امام را تنها نگذارید . شما ای مردم غیور و مسلمان ایران ، قیام كردید و هزاران شهید و معلول در راه خدا دادید ولی در عوض یك نعمت بزرگی خداوند متعال به شما عطا فرمود . این نعمت بزرگ را حفظ كنید و نگذارید شیطان بر شما غلبه كند .

ای مردم ایران جبهه ها را خالی نگذارید و با مال و جانتان در راه خدا جهاد كنید .

ای دانش آموزان سنگر هایتان را حفظ كنید كه سنگر تان همان قلم است ولی اگر جبهه نیاز به شما داشت بسوی جبهه روانه شوید و هر چه زودتر این جنایت كاران و مستكبران را از روی صحنه روزگار بردارید و عدل وداد را جایش قرار دهید .

ای پدران و مادران شما مانع از رفتن فرزندتان به دفاع از حق و این نعمت بزرگ نشوید . ای مزدوران بار دیگر تكرار میكنم مانند مردم كوفه نباشید كه امام حسین (ع) را تنها گذاشتند .

پدرم و مادرم همچون عمار و سمیه در راه اسلام صبر كنید كه همیشه حق پیروز است . برادرم در راه اسلام گام بردار و همیشه به مستضعفین كمك و علیه مستكبران قیام كن . خواهرم همچون حضرت زینب (س) صبر كن .

امام را تنها نگذارید . خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

«فارس پور حیدر »

 

موضوع: عکسهای شهداء، زندگینامه شهدا، وصیتنامه شهدا ، برچسب ها: شهید، شهدای گناوه، شهید گناوه، شهید فارس، پورحیدر، افلاکیان،
[ 31 خرداد 95 ] [ 06:16 ب.ظ ] [ عبدالله ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات